środa, 8 sierpnia 2012

Perseidy

W poprzednim poście już o tym wspomniałam, co zresztą szybko wychwyciła Kejti, o nocy spadających gwiazd :) Cóż, to nie moja nazwa, tak potocznie mówi się na to, co będzie można zaobserwować w nocy z 12 na 13 sierpnia w związku z przelotem Perseid. Ponoć te "spadające gwiazdy" będą najlepiej widoczne między godz. 23.30 a 1 w nocy- może warto podskoczyć samochodem na najbliższe pole za miasto i w tej krótkiej chwili pomyśleć życzenie? :)

Ja swoje spadające gwiazdy uplotłam już jakiś czas temu, a dzisiaj rano wykończyłam plecionkę.


Zauważyliście, że często u mnie na blogu pojawiają się różnego rodzaju gwiazdki? :) W zasadzie od dziecka byłam nimi zafascynowana. Uwielbiałam w czasie wakacji usiąść gdzieś na dworze lub na tarasie i po prostu godzinami patrzeć się w niebo. Oczywiście moja wiedza o gwiazdach sprowadza się do kilku lakonicznych zdań- są daleko, Słońce to też gwiazda, itp. I może właśnie przez to, że są tak odległe i nieosiągalne pobudzają moją wyobraźnię? :)


Nie wydaje Wam się to odrobinę smutne, że czasem gwiazdy to już tylko odległe odbicie przeszłości, gdyż dawno wygasły, jednak były tak daleko, iż ich światło wciąż do nas dociera? Tyle tego filozofowania ;)
Napiszę, że do bransoletki zużyłam całkiem sporo kryształków fire polish 4mm, trochę koralików toho hex 11/0, toho round 11/0 i 8/0.12 komentarzy:

 1. śliczna i elegancka :)
  pamiętam, że jak się dowiedziałam o tym, że tych gwiazd już nie ma to byłam bardzo zdziwiona. fizyka potrafi sprowadzić człowieka na ziemię :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Zakochałam się w tej bransoletce ;0

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna ! Ma w sobie coś tajemniczego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. bransoletka bardzo ładna, szykowna i elegancka! no i dzięki za "namiary" na "noc spadających gwiazd", za miasto będzie mi się trudno wyrwać, ale może w mieście coś się uda zobaczyć?

  OdpowiedzUsuń
 5. Bransoletka przepiękna, nic dodać, nic ująć, gratuluję. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne!!! Gratuluję zdolności!! Mi takie piękne sznury nie chcą wyjść :) !!! Będę obserwować!! Zapraszam również do mnie http://pearllart.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ślicznie. Zazdroszcxze ze umeisz tworzyc takie cuda :)

  OdpowiedzUsuń
 8. świetnie to wygląda !

  OdpowiedzUsuń