piątek, 13 grudnia 2013

Komplet dla Mamy

Prezentów ciąg dalszy.
Dzisiaj prezent, który moja Mama dostała ode mnie na mikołajki. a raczej sobie przygarnęła, bo ku mojemu zaskoczeniu spodobały jej się te kolczyki, chociaż są dosyć długie (a moja Mama nie lubi długich kolczyków :) mają być skromne, delikatne, przy uchu).

W skład kompletu wchodzi zawieszka, kolczyki oraz bransoletka. Kolczyki i zawieszka zostały wykonane według tego samego wzoru, co komplet na wymianę mikołajową na fb.


Bransoletka wykonana ściegiem flat herringbone. Ciemna zieleń jest trochę inna niż ta, którą zastosowałam w kolczykach.


 Po raz kolejny jako zapięcie dałam wyplataną kuleczkę. Trochę się zastanawiałam, czy powinna być jednobarwna, czy łączyć wszystkie kolory użyte w bransoletce. Ostatecznie postawiłam na to drugie rozwiązanie.


Tak w zbliżeniu wyglądają kolczyki. Ten kształt musi być powieszony na czymś, żeby sobie swobodnie dyndał, gdyż przymocowany na krótkich sztyftach zaraz przy uchu traci swój charakter.I jeszcze zawieszka. Łańcuszek nie wchodzi w skład kompletu, Mama sama go gdzieś znalazła ;) Zawieszka może być również zawieszona na rzemieniu, gdyż krawatka ma duże uszko.Jeszcze Wam pokażę czym ostatnio, obok koralików, się zajmuję. Mianowicie- pudełka! :) Znalazłam sporo wzorów, niektóre łatwiejsze, inne trudniejsze, i zaczynam kombinować. Powiedzmy, że z grubsza opanowałam już wycinanie kształtu z kartonu, teraz jeszcze tylko opanować wiązanie kokardek :D


Wzór na pudełka znajduje się TUTAJ

To by było na tyle w dniu dzisiejszym. Lecę do kolejnych koralików, pudełek i sprzątania :)

9 komentarzy:

 1. Fajne, zapraszam również to siebie: http://www.bizuteria-nika.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolczyki genialne :-) Piękny komplet powstał. A pudełka bardzo zgrabne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Komplet jest piękny! Ppmysł na pudełeczka świetny, ciężko zapakować biżuterię w fajny sposób :)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetne te pudełka! na pewno spróbuje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta herringobonowa bransoletka wygląda po prostu genialnie:)

  OdpowiedzUsuń